مصاحبه در مورد سه گانی (بابک حسین زاده برجویی)

گفتگو با بابک حسین‌زاده برجویی

 

لطفا اندکی از خودتان بگویید!

بابك حسين زاده برجويي هستم كه در بامداد 1/6/ 55 زماني كه هنوز مهر جهان افروز بر سپاه ظلمت نتاخته بود همراه با برادر همزادم سيامك چشم به كره ي خاكي گشوديم  و در روستاي برجويي – روستاي مهرباني- از توابع بخش خانميرزاي استان زيباي چهار محال و بختياري زنداني قفس دنیا شديم و هم اكنون در سمت كارشناس آي تي دانشگاه شهركرد مشغول خدمت به جامعه‌ی دانشگاهي مي باشم.

چگونه با سه‌گانی آشنا شدید؟

شعر را با لالايي هاي مادرم در گهواره شناختم و از زماني كه به ياد دارم با شنيدن شعر حال و هوايم دگرگون مي شد  و مي توان گفت با شاهنامه خواني شبهاي زمستان دايي عزيزم از شش يا هفت سالگي شعر روحم را به اسارت خود در آورد و تا به حال به دنبال خود مي كشاندحقير در انواع سبك هاي ادبي طبع آزمايي كرده ام – غزل ، غزلمثنوي ، مثنوي ، چهار پاره ، چهارپاره‌ي مركب ، دوبيتي ، رباعي و …، و اشعار زيادي را هم در مجلات كشوري جوانان امروز ، اطلاعات هفتگي و … به چاپ رسانده ام و در اين مسير تلاشم بر قوي سرودن در هر قالب بوده است. همانطوري كه همه ي اهل ادب واقفند هر شخص ادبي زماني به نتيجه مي رسد كه در يك قالب خاص بهتر بتواند حرفش را بزند و ديني را كه از قلم بر گردنش سنگيني مي كند ادا كند. حقير هم در اواخر سال 89 با قالب زيباي سه گاني و مبدع آن استاد عزيزم جناب آقاي دكتر عليرضا فولادي ارجمند، سركار خانم پاييز رحيمي گرامي و ساير دوستان سه گاني پرداز آشنا شدم و درك كردم «چه دنيايي است دنياي سه گاني» و از آن پس سه گاني با وجودم آميخته شد.

از نظر شما چه امتیازاتی در سه‌گانی وجود دارد؟

سه گاني پير فرزانه اي است اندرزگو كه حكيمانه ذهنهاي جوان و حكمت‌پذير را نصيحت مي كند و چنان انديشه را غرق حيراني و تفكر مي كند كه عقل تيز پرواز پس از درك اين همه پختگي ، در اوج آسمان آبي اشراق به پرواز در مي آيد و به كشف و شهودي حكيمانه مي پردازد و اين نمونه اي كوچك از امتيازات سه گاني است.

آینده‌ی سه‌گانی را چگونه می‌بینید؟

علي‌رغم بداخلاقي‌هاي زياد كوته‌بينان و تلاشهاي مخالف از طرف حسودان سه‌گاني كه متاسفانه گاهي هم در لباس دوست وارد اين جريان شده‌اند، اولين مجموعه‌هاي سه‌گاني و بوطيقاي سه‌گاني  – كه چندين مقام ادبی آورده است- به شايستگي چاپ و راهي بازار انديشه شد و صحبت  از اين مهم نقل محافل ادبي است. از جمله یکی مجموعه‌ی سه‌گانی‌های اینجانب تحت عنوان «تو را با ماه می‌سنجم» بود که انتشار آن در دوره‌ی کتابهای سه‌گانی مایه‌ی افتخار بنده است.

نهال سه‌گاني درخت تنومندي شده است كه نه تنها  باد هاي مخالف – كه عددي نيستند- بلكه توفان هاي مخالف هم قادر به تكان دادن اين درخت تنومند كه ريشه در حكمت اشراق، دارد نيستند و به راستي بزرگان درست فرموده اند كه انديشه فناناپذير است. علاوه بر اين با ظهور دوستان سه گاني پرداز انديشمند و شاعر و توانايي كه از بردن نام تك تك آنها  معذورم و صد البته حقير را خواهند بخشيد، سه گاني در آينده حرف اول را در ادبيات كهن اين مرز و بوم خواهد زد و همانند نگيني بر تاج ادبيات ايران زمين خواهد درخشيد.

برگرفته از وبلاگ دکتر علیرضا فولادی

مدیر

Author: مدیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.